На иницијативу и позив Галерије савремене уметности у Нишу ученици наше школе су добили прилику да се опробају у улози кустоса Галерије. Током поставке традиционалне изложбе “Нишки цртеж” која ове године има тему “Граница” и која траје до 30.1.2020. ученице Уметничке школе Анђела Бучић 2г, Петра Милојевић 2г, Јована Арсић 2е, Анђела Јевтић 3лт и Теодора Ристић 3т говориле су и говориће о актуелној изложби ученицима наше школе али и свим посетиоцима Галерије савремене уметности у Нишу.

У овом необичном изазову помогле су им и наставнице историје уметности Марија Миленковић Атанасов и Јелена Петковић, а посебну захвалност дугујемо и кустосима Галерије који су нам помогли да се адекватно припремимо и пре свега пријатно осећамо током реализације ових активности.