У уторак, 1. 10. 2019. године, Уметничка школа у Нишу прославила је 71 годину постојања.

Поводом прославе Дана школе одржана је Свечана академија у оквиру које се гостима, професорима и ученицима обратила директорка школе Ана Николић. Програм Свечане академије обухватио је концерт школског хора, који предводи професорка Катарина Богдановић, рецитовање песме “Ако” Рађарда Киплинга у интерпретацији ученице Невене Николић и извођење представе “Кобајаги школа”. Представу је реализовала драмска секција Уметничке школе, којом руководе професорке српског језика и књижевности. Припремљени програм је код гостију изазвао одушевљење.

Овим путем се захваљујемо свима који су присуствовали прослави и увеличали наше славље.