У четвртак, 28. маја, ученици првог и трећег разреда Уметничке школе у Нишу, заједно са професорком историје уметности Маријом Миленковић, посетили су ДМВ Галерију-музеј.
Обилазак сталне поставке и изложених радова насталих на 4. ДМВ ликовној колонији пружио је ученицима прилику да се непосредно сусретну са различитим уметничким изразима и стваралачким поступцима. Посматрајући дела у музејском простору, откривали су слојеве значења које ниједна репродукција не може у потпуности да пренесе.
Посебну вредност овој посети дало је стручно вођење кроз изложбу, које је ученицима приближило изложена дела и њихов културно-уметнички контекст.
Захваљујемо се ДМВ Галерији-музеју на гостопримству и стручном вођењу, који су ову посету учинили драгоценим искуством за наше ученике.