Пројекат „Активни 5“ спроводи Клуб за оснаживање младих 018 (КОМ 018) у сарадњи са 7 средњих школа из Ниша – Прва нишка гимназија “Стеван Сремац”, Гимназија “Бора Станковић”, Угоститељско-туристичка школа Ниш, Уметничка школа Ниш, Медицинска школа “Др Миодраг Лазић”, Правно-пословна школа Ниш и Трговинска школа Ниш, Друштва Рома „Прокупље“ и 2 средње школе из Прокупља -Пољопривредна школа “Радош Јовановић Сеља” и Техничка школа “15. Мај“. Циљ свих активности је да млади људи буду покретачи и предложе и спроведу акције које ће имати највећи утицај на младе у Нишу и Прокупљу, односно да активности за младе буду креиране и спроведене од стране младих, а посебно у духу потреба младих у време пандемије. Пројекат “Активн 5” финансира Министарство омладине и спорта Републике Србије.