У нашој школи су се у суботу, 21. маја, окупили некадашњи ученици да би обележили значајан јубилеј – 50 година матуре. Била је то јединствена прилика да тадашњи професори Василије Перевалов и Милић Петровић поново прозову своје ђаке, сада већ професионално остварене људе, и заједно са њима евоцирају успомене на безбрижно ђачко доба и неко сасвим другачије време. Занимљиво је да је тада средња школа трајала пет година, па је и заједничких тренутака и доживљаја било више. Окупљању у школи присуствовало је деветоро некадашњих матураната: Александар Павићевић, Миодраг Бојовић, Мирјана Раковић, Драгиша Вукајловић, Драган Стокић, Живорад Раденковић, Миодраг Стојић, Љубомир Симоновић и Синиша Жикић. Овој генерацији припадају и Јаков Брдар, Герослав Зарић, Иванка Крстовић, Љиљана Ђорђевић, Снежана Меденица и Љубиша Манчић. Диван је гест Живорада Раденковића који је поводом 50 година матуре израдио плакету као  симбол своје генерације.