27. јануара све школе у Србији обележавају школску славу Светог Саву, али опет на нешто другачији начин у односу на традиционалан, због актуелне епидемиолошке ситуације, поштовања мера превенције и заштите здравља. Тим поводом и кроз сарадњу професора и ученика настала је презентација о животу и раду Светог Саве, првог српског просветитеља, којом ћемо прославити овај значајан празник.

На Савиндан смо увек истицали ученике и професоре који су својим радом и посебним ангажовањем обележили претходну годину. Тако ће бити и сада. Ученица Анђела Бучић из 4г на предлог Парламента и одлуком Наставничког већа добитник је Лукине награде ове године.

Директор школе ће свим ученицима који су учествовали у ваннаставним активностима и остварили запажене резултате и професорима који су у том раду са ученицима показали велику посвећеност, труд и ентузијазам у претходном периоду, доделити награде када епидемиолошки услови то дозволе.

Свети Сава наша је поука души!

Срећна слава ученицима, српској просвети и свима које дотиче дух светосавља, у име колектива Уметничке школе!

Директор школе,

Ана Николић