У Новом Пазару одржан је први Фестивал визуелних уметности 2021, а у склопу фестивала реализован је и конкурс у три категорије: плакат, фотографија и модна илустрација на тему ,,Равноправност, мир и грађанско право“. Трочлани жири препознао је рад и таленат ученика Уметничке школе, а неки од њих су и награђени. У категорији плакат друга награда припала је Мили Стојановић IV г, а за најбољу фотографију Ирини Поповић IV г. За другопласиране предвиђена је награда у износу од 5000 динара. Најбољи радови биће изложени у Културном центру у Новом Пазару од 14. децембра 2021. године. Организатори Фестивала визуелних уметности нагласили су да посебну захвалност за успешно реализован фестивал и конкурс дугују Уметничкој школи. Честитамо награђеним ученицима и њиховим менторима.