У оквиру пројекта “Активни 4” реализован је “спортски дан” 1. децембра 2021. год. као завршна активност на нивоу школе. Акција је имала за циљ промоцију активизма и волонтеризма међу ученицима и наставницима Уметничке школе кроз неколико активности: ликовни конкурс, осликавање графита/мурала на зиду школе, набавка спортских реквизита и оцртавање школског спортског терена.
У оквиру “спортског дана” свечано су додељене награде ученицима који су победили на ликовном конкурсу, као и ученицима који су учествовали у самој изради графита/мурала:

1. Ксенија Тошић, I г
2. Ива Стевић, II г
3. Вељко Николић, I г

Реализатори победничког графита су:
Вељко Радосављевић, III т
Петар Цветковић, III т
Милица Бојанић, IV лт
Мијат Ралевић, II е
Сара Стоименов, II лт

Награде је ученицима уручила председница Ученичког парламента Даница Станисављевић, као и чланови жирија професорке Милица Радовановић и Данка Степић Брковић.