У Републици Србији живи око милион младих. Ви представљате изузетно значајну категорију становништва и будуће носиоце промена. Активно учешће у доношењу одлука је од великог значаја за вашу будућност.

Многи млади сматрају да нико не жели да чује њихово мишљење и уверени су да ће их старији ометати у раду. Ипак, као посебан разлог за неволонтирање млади често наводе да их никада нико није позвао и питао да се укључе у било какву активност.

Волонтеризам је основа активизма!

Зато су Клуб за оснаживање младих 018 у оквиру пројекта „Активни 4“ и Уметничка школа из Ниша расписали

КОНКУРС

ЗА УЧЕНИКЕ УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ У НИШУ

НА ТЕМУ АКТИВИЗМА И ВОЛОНТЕРИЗМА

Твој задатак је да осмислиш идејно решење за графит димензије 3X3м који би био изведен у школском дворишту (код коша). Предвидели смо три награде, а најбољи ће бити реализован до 10. новембра 2021. Извођење победничког рада ће пратити Милица Радовановић и Данка Степић-Брковић, а реализатори ће бити Вељко Радосављевић, Петар Цветковић, Мијат Ралевић, Сара Стоименов и победник овог конкурса.

За почетак, од понуђених речи одабери бар једну (друге можеш сам да додаш) и састави поруку која ће се односити на активно учешће у друштву, волонтеризам и промене које то доноси. Потруди се да буде сажета и кратка.

А ево и речи:

• Глас
  • Добровољан
  • Сутра
  • Видљив/ост
  • Идеја
  • Храброст
  • Свет
  • Свој
  • Млади
  • Активан
  • Промене

Остало је на теби! Препусти се машти и простор око поруке илуструј одговарајућим симболима и сликама.

Ево још једног изазова: можеш користити црну, белу и сиву у комбинацији са највише 5 боја по избору!

Техника је темпера на бристолу а димензија 30X30цм. Број радова по учеснику је неограничен!

Рок за подношење радова је 29. 10. 2021.