У четвртак 2. 9. 2021. године, потписан је споразум о сарадњи Уметничке школе и Регионалног центра Ниш. Споразум су потписале Ана Николић, директорка Уметничке школе, и Данијела Марковић, директорка Регионалног центра Ниш, са циљем потпунијег остваривања заједничких циљева у области стручног усавршавања, образовања, културног и уметничког стваралаштва, као и учешћа ученика и наставника у пројектним активностима Научног клуба. У склопу споразума потписан је и уговор о реализацији пројекта ,,Мурал – Наука кроз уметност”, чији аутор је Невена Стефановић, професорка Уметничке школе у Нишу. Пројекат је у склопу годишњег програма Научног клуба Регионалног центра и финансиран је од стране Центра за промоцију науке Београд, а биће реализован кроз пет пројеката. Пројекти су усмерени на ученике, студенте, учитеље и наставнике основних и средњих школа, а централна тема им је заштита животне средине, која ће бити обрађена кроз више научних дисциплина. Координатор активности и аутор концепта годишњег програма је Јелена Анђелковић.