Од 22. до 29. јуна ученици Уметничке школе, одељења III лт, Лена Станојевић, Кристина Рашић, Анастасија Милићевић и Павле Јакшић, са професором ментором Драганом Николић, били су први пут учесници треће ликовне колоније под називом Ризница уметности и духовности, у манастиру Св. Николај (Соко град), код Љубовије, у организацији Школе примењених уметности Шабац и Шабачке епархије.

У оквиру колоније имали су прилику да се упознају са ученицима других уметничких школа из Србије: Београда, Новог Сада, Шапца, Краљева, Ужица, као и да бораве у манастиру, обиђу околину и инспиришу се лепотама овог краја. Уметничка школа из Ниша представила се презентацијом о свом раду.

Захваљујемо се Школи примењених уметности Шабац и директорки Невенки Ђокић на позиву, Шабачкој епархији, владики Лаврентију, као и свима у Манастиру Св. Николај на гостопримљивости.